Premier: Na trzy miesiące przed czasem udało się otworzyć obwodnicę Kępna

Otwarta została pierwsza część dwujezdniowej obwodnicy Kępna. Premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia inwestycji podkreślał, że udało się otworzyć ją na trzy miesiące przed czasem.

Pierwszy odcinek obwodnicy powstał w ciągu drogi ekspresowej S11 i ma 3,7 km długości. Przy tej okazji uruchomiono węzeł z DK 8, prowadzącą w kierunku Wrocławia i Warszawy.

Wykonawcą inwestycji jest Budimex. W ramach zadania przebudowano drogę powiatową. Wykonawca zbudował wiadukt drogowy i przejście dla zwierząt nad drogą ekspresową oraz wiadukt kolejowy nad linią kolejową Kluczbork – Poznań.

Pierwszy etap obwodnicy Kępna to tzw. odcinek północny. Kontrakt na jego realizację został zawarty w październiku 2015 roku. Koszt inwestycji to ponad 66 mln zł. Kolejnym etapem będzie drugi, południowy odcinek obwodnicy. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 122 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Inwestycja realizowana jest w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Budowa drugiego odcinka liczącego 7 km rozpocznie się jesienią. Drugi etap powstanie między węzłem Kępno Krążkowy a istniejącą drogą ekspresową S11.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl