fot. PAP/EPA

V. Orban pogratulował M. Morawieckiemu zwycięstwa PiS w wyborach

Premier Węgier Viktor Orban pogratulował w poniedziałek polskiemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zdecydowanego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w niedzielnych wyborach parlamentarnych – powiadomił agencję MTI rzecznik Orbana, Bertalan Havasi.

„Tysiącletnia przyjaźń węgiersko-polska jest dla nas jednym z najważniejszych źródeł siły wobec stojących przed nami wyzwań” – napisał Viktor Orban.

Premier Węgier podkreślił, że już wielokrotnie potwierdziło się, iż „nawet w najtrudniejszych sytuacjach możemy liczyć na siebie nawzajem”.

Viktor Orban zapewnił Mateusza Morawieckiego, że jego rząd także w przyszłości jest gotów do ścisłej współpracy, abyśmy „jak najskuteczniej reprezentowali wspólne interesy”.

„Życzę Panu dużo siły, zdrowia i wytrwałości w następnych czterech latach” – zakończył premier Węgier.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl