fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki po szczycie V4: Będziemy dbali o każde euro, będziemy dbali o nasz interes

Wypracowaliśmy i potwierdziliśmy stanowisko Grupy Wyszehradzkiej wobec Europejskiego Funduszu Odbudowy. Będziemy dbali o każde euro, będziemy dbali o nasz interes – napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Po powrocie ze szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Czechach premier poinformował na Facebooku, że razem z premierami Czech, Słowacji i Węgier wypracowali i potwierdzili stanowisko V4 wobec Europejskiego Funduszu Odbudowy, a także podkreślili, że potrzebna jest elastyczność w wydawania tych środków.

Premier zaznaczył, że fundusz ten nie może zastąpić polityk traktatowych. One muszą być wsparte przez wieloletnie ramy finansowe, co do których szefowie rządów V4 również się porozumieli.

„Padło wiele ciepłych słów wsparcia, wymieniliśmy doświadczenia związane z walką z koronawirusem i jesteśmy gotowi na nadchodzący szczyt Unii Europejskiej” – zapewnił szef polskiego rządu.

„Być może część z Państwa świętuje już długi weekend, więc bez zbytniego zagłębiania się w szczegóły powiem, że będziemy dbali o każde euro, będziemy dbali o nasz interes” – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl