Premier M. Morawiecki: Chcemy współpracować ze wszystkimi dla poprawy losu osób niepełnosprawnych

Chcemy współpracować ze wszystkimi, również z opozycją, dla poprawy losu osób niepełnosprawnych – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania z dziennikarzami szef polskiego rządu odniósł się do zawieszonego wczoraj protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

Cieszę się, że protest się zakończył – przyznał premier. Dodał, że rząd jest otwarty na dialog. Nie zamykamy tego wraz z tym protestem – stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił też, że przez 2,5 roku rząd zrobił dla osób niepełnosprawnych znacznie więcej niż poprzednicy. Szef polskiego rządu zwrócił się także do osób, które próbowały zbić kapitał polityczny na ludzkim nieszczęściu.

– My jesteśmy rządem bardzo wrażliwym społecznie, a przedstawiciele turboliberalnej opozycji – która niewiele, bardzo niewiele, prawie nic nie zrobiła dla poprawy losu osób niepełnosprawnych – na pewno teraz zobaczą, jak szerokie działania już zrobiliśmy, jak szerokie działania w zakresie wsparcia różnych grup społecznych robimy. Takie gierki i awantury z wykorzystaniem osób najbardziej pokrzywdzonych przez los nie będą tolerowane przez nas i na pewno w ten sposób z nami nie wygracie – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił jednocześnie uwagę na Program Dostępność Plus obejmujący wiele projektów, które mają poprawić los osób niepełnosprawnych.

Wczoraj po 40 dniach, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie zawiesili swój protest w Sejmie. [czytaj więcej] W czasie jego trwania rząd spełnił postulat dot. podniesienia renty socjalnej do 1030 zł. Zamiast 500 zł w gotówce, co było drugim postulatem, rządzący zaproponowali wsparcie w formie świadczeń i wyrobów medycznych na tym poziomie, to jednak nie zostało dobrze przyjęte.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl