A. Siarkowska i M. Janowska dołączyły do Klubu PiS. Powstanie też Partia Republikańska

Klub Prawa i Sprawiedliwości powiększył się o dwóch członków. Dołączyły do niego poseł Małgorzata Janowska i poseł Anna Siarkowska z Koła Republikanie. Klub liczy teraz 234 posłów.

Na konferencji prasowej poseł Anna Siarkowska poinformowała też, że powstaje nowe ugrupowanie polityczne – Partia Republikańska, która będzie współtworzyć wraz z PiS, Solidarną Polską i Polską Razem – Zjednoczoną Prawicę.

Powody tych zmian dotychczasowa przewodnicząca Koła Poselskiego Republikanie przedstawiła w rozmowie z naszym reportem w Sejmie. Jak przyznała, na decyzję wpływ miały nie tylko uwarunkowania zewnętrzne.

– Uwarunkowania zewnętrzne pełniły pewną rolę w podejmowanych przez nas decyzjach, ale sam fakt utworzenia Partii Republikańskiej jest tak naprawdę związany z naszymi marzeniami, które republikanie od lat mieli: żeby mieć własną reprezentację polityczną, własną partię. Dzisiaj to się stało możliwe i to jest naprawdę wspaniała wiadomość. Wszystkich republikanów zachęcamy do tego, żeby zapisywali się do Partii Republikańskiej i wspólnie z nami wpływali na to, jakie ustawy są dzisiaj w Polsce przyjmowane oraz jaki prawo stanowione będzie miało charakter – powiedziała

Jak podkreśliła poseł Anna Siarkowska, republikanie kierują się trzema głównymi zasadami. Pierwsza zakłada prymat dobra wspólnego nad interesami grupowymi, druga – podmiotowość państwa polskiego w stosunkach wewnętrznych  i zewnętrznych. Trzecia zasada z kolei dotyczy ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

RIRM/TV Trwam News

drukuj