fot. PAP/EPA

PiS dopina listy kandydatów do PE

Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy ostateczne listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. To jeden z elementów, którym zajmie się komitet polityczny partii.

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości omówi dziś strategię na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego – zapowiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek.

– Będziemy powoływać rzecznika finansowego związanego z wyborami, będziemy powoływać sztab, będziemy też dopinać listy – mówiła w radiowej Jedynce.

Jak będą wyglądać listy i czy zostaną dzisiaj przedstawione? To zależy od wewnętrznych rozmów. Kandydatów jest więcej niż miejsc do europarlamentu. Partia wybierze najlepszych.

– Jedno jest pewne: nasi kandydaci to osoby doświadczone, kompetentne i znane. To nie jest tak, że osobami znanymi są tylko jedynki i dwójki. Pozostali kandydaci też pewnie dla wielu będą zaskoczeniem nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale i regionalnej – wskazała Beata Mazurek.

Wiadomo już, że sama wicemarszałek wystartuje z drugiej pozycji z okręgu lubelskiego. Do Parlamentu Europejskiego kandyduje także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

– Chcemy wzmocnić naszą reprezentację w tych instytucjach, po to, żeby lepiej dbać o interes Polski – oznajmił Patryk Jaki.

Najprawdopodobniej wiceminister sprawiedliwości wystartuje z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego lub śląskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj