twitter.com/PLinWinnica

A. Kwiatkowski o spotkaniach z Polakami na Ukrainie: To wzruszająca lekcja patriotyzmu

To wielka, wzruszająca lekcja wiary, wdzięczności i patriotyzmu tak o spotkaniach z Polakami ze Wschodu mówił prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

Wczoraj zakończyła się trzydniowa wizyta delegacji z Pałacu Prezydenckiego w Winnickim Okręgu Konsularnym. Pobyt na Ukrainie wpisuje się w akcję pomocy naszym rodakom. Spotkania z polskimi rodzinami, weteranami i młodzieżą – to jej główne punkty.

Delegacja z Polski odwiedziła m.in. Maćkowce, Latyczów, Oleszkowce i Chmielniki. Ostatniego dnia Adam Kwiatkowski spotkał się z Konsulem Generalnym RP we Lwowie.

Prezydencki minister podkreślił, że każdy pobyt i spotkania z naszymi rodakami na Wschodzie napełniają wzruszeniem i wdzięcznością.

Jest to taki moment, w którym wszyscy są wzruszeni. To są takie chwile przez nas wszystkich niezapomniane, bo ci, którzy byli na Wschodzie, gdzie się spotykali z naszymi rodakami wiedzą, że to właśnie od nich można się nauczyć patriotyzmu i wiary. Można się nauczyć, że nawet wtedy, kiedy żyje się w bardzo trudnych warunkach, to jest za co dziękować Panu Bogu. Jest ta wielka wdzięczność. Jednocześnie jest ta wielka modlitwa: za Polskę, za najbliższych. Jest to też dla nas taka wielka lekcja patriotyzmu dla tych wszystkich, którzy z Polski tutaj przyjeżdżają – zaznaczył Adam Kwiatkowski.

Akcja pomocy naszym rodakom na Wschodzie jest realizowana pod patronatem polskiej pary prezydenckiej. W jej ramach młodzież otrzymuje m.in. przybory szkolne, a także materiały edukacyjne.

 

RIRM

drukuj