A. Kwiatkowski z wizytą na Ukrainie

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski rozpocznie dziś wizytę na Ukrainie. Jest to kolejna podróż w ramach prezydenckiej akcji, której celem jest niesienie pomocy dla Polaków na Wschodzie. Wielu z nich żyje tam od lat, często w bardzo trudnych warunkach.

Poza tym minister Adam Kwiatkowski, który w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialny jest za relacje z Polakami za granicą, odbędzie szereg spotkań ze środowiskami polonijnymi i kombatantami.

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki będę tam, gdzie żyją Polacy. Będę przekazywał pomoc w ramach prowadzonej przez kancelarię prezydenta pod patronatem pary prezydenckiej akcji wspierania Polaków mieszkających na Wschodzie. To wizyta m.in. w Mościskach i Strzelczyskach. Odbędą się tam spotkania z dziećmi i nauczycielami, ale również wizyty w domach. To dowód na to, że w Polsce pamiętamy o naszych rodakach, którzy mieszkają w tym przypadku na zachodniej Ukrainie, że jesteśmy im wdzięczni, że podtrzymują polskość i staramy się ich wspierać – powiedział Adam Kwiatkowski.

Wizyta polskiej delegacji na Ukrainie zakończy się w niedzielę. Ostatniego dnia minister Adam Kwiatkowski uda się do Huty Pieniackiej, gdzie weźmie udział w obchodach 74. rocznicy zbrodni na Polakach, której w 1944 r. dokonały tam ukraińskie oddziały SS „Galizien”, wspierane przez ukraińskich nacjonalistów.

Podczas uroczystości odczytany zostanie list prezydenta RP Andrzeja Dudy. Delegacja złoży także wiązanki pod pomnikiem pomordowanych Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl