Kerry i Ławrow będą rozmawiali o Ukrainie w Hadze

Według źródeł rosyjskiego MSZ jego szef Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry będą rozmawiali o sytuacji ukraińskiej na marginesie szczytu atomowego, który w poniedziałek i wtorek odbędzie się w Hadze.

„Spotkanie Ławrowa i Kerry’ego jest przewidziane na marginesie szczytu w Hadze” – podały w sobotę wspomniane źródła cytowane przez rosyjską agencję Interfax, która dodaje, że tematem rozmów będzie „wewnętrzny kryzys polityczny na Ukrainie”.

Kerry powiedział dwa dni temu dziennikarzom, że Departament Stanu USA próbuje zaaranżować w Hadze spotkanie z ministrem Ławrowem. Czwartkowa wypowiedź sekretarza stanu USA zbiegła się z informacją o planowanych nowych amerykańskich sankcjach wobec Rosji za zajęcie przez nią Krymu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl