fot. PAP

Pikieta przeciwko aborcji w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie

W południe odbędzie się godzinna pikieta przeciwko tzw. aborcji w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie. Przeciwnicy zabijania dzieci zbiorą się w centrum Rzeszowa, na rondzie Dmowskiego.

Szpital wytoczył obrońcom życia proces, twierdząc, że tzw. aborcje dokonuje zgodnie z obowiązującym prawem. Natomiast obrońcy życia – zdaniem dyrekcji placówki – naruszają dobre imię szpitala.

Przeciwnicy zabijania dzieci zbiorą się w centrum Rzeszowa, na rondzie Dmowskiego. Jacek Kotula z Fundacji Pro-Prawo do Życia podkreśla, że dzisiejsza pikieta to sprzeciw ludzi, którzy nie godzą się na zabijanie najsłabszych.

– O godzinie 12:00 odbędzie się siedemnasta pikieta w obronie położnych, które są prześladowane przez szpital Pro-Familia oraz przeciwko aborcjom dokonywanym w tym szpitalu w Rzeszowie. Ostatnie pikiety miały miejsce pod halą sportową podczas meczów drużyny siatkarskiej Resovii. W dzisiejszym spotkaniu weźmie udział kilkadziesiąt osób, które nie wyrażają poparcia dla tego typu przedsięwzięć w szpitalu Pro-Familia. Podczas pikiety poinformujemy również, że pani Agata Rejman otrzymała tytuł Ambasadora Życia. Pokażemy dyplom, który otrzymała oraz będziemy informować, że za miesiąc (1 czerwca) w Rzeszowie odbędzie się już 5. Marsz dla Życia i Rodziny. Pani Agata Rejman będzie ambasadorem tego marszu. Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży życie dzieci nienarodzonych – powiedział Jacek Kotula.

Jacek Kotula dodał, że w szpitalu wciąż dokonywane są tzw. aborcje i NFZ płaci nawet 1300 zł za każdą aborcję. Na ten rok Pro-Familia ma podpisany kontrakt z NFZ na 26 mln zł. Te kwestie obrońcy życia poruszą dziś na pikiecie w Rzeszowie.

Tymczasem szpitale posiadające kontrakty z NFZ nie muszą dokonywać aborcji. Takie stanowisko zajął podkarpacki oddział NFZ w związku z procesem, jaki Pro-Familia wytoczył obrońcom życia.

Dyrektor kliniki tłumaczył wcześniej, że „placówka ma kontrakt z NFZ m.in. na zabiegi terminowania ciąży i nie może tego nie robić, bo złamałaby prawo”. Oświadczenie NFZ zaprzecza takim informacjom – napisał Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj