fot. PAP/Tomasz Gzell

Spotkanie przedstawicieli NFZ z dyrektorami szpitali, którzy nie podwyższyli płac fizjoterapeutom

W Warszawie odbędzie się dzisiaj pierwsze spotkanie przedstawicieli NFZ z dyrektorami szpitali, w których nie doszło do podwyżki płac dla fizjoterapeutów lub była ona dla nich niesatysfakcjonująca.

Związki zawodowe fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i elektroradiologów od kilku miesięcy domagają się podwyżki wynagrodzeń.

Wczoraj spotkały się one w Warszawie z przedstawicielami resortu zdrowia oraz NFZ. Kolejna już tura rozmów dotyczyła weryfikacji porozumień, jakie dyrektorzy placówek mieli podpisać z przedstawicielami tych grup medycznych.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek powiedział, że po raz pierwszy pojawiły się konkrety.

– Do końca grudnia dla wszystkich mają być podwyżki. Na tę chwilę jest 50 proc. oddziałów, w których są te podwyżki od 500 do 1000 złotych. Jest przygotowane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego pismo do wszystkich dyrektorów placówek. Zobowiązuje w nim do podwyżek. Jest ujednolicona tabelka, gdzie będą odbywały się te spotkania. Mamy szpitale, w których dyrektorzy nie chcą się ugiąć i będą dzwonić do ministra – wskazał Tomasz Dybek.

Ponadto resort zdrowia zobowiązał się, że do końca marca przyszłego roku przygotuje w porozumieniu ze związkowcami ustawę regulującą płace wszystkich zawodów medycznych.

RIRM

drukuj