Górnicy przeciwko polityce rządu

Rząd rozpoczął krucjatę przeciwko ludziom pracy w Polsce mówi poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS. Wczoraj przedstawiciele rządu przekonywali, że podstawowym celem programu naprawczego Kompanii Węglowej jest ochrona miejsc pracy.

Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński podkreślał, że ratowanie polskiego górnictwa leży w interesie państwa, bo kopalnie węgla kamiennego są elementem bezpieczeństwa energetycznego państwa.

Przedstawiciele rządu mówili też, że są otwarci na dialog ze związkowcami.

Mówienie w tej chwili, że likwidacja kopalń i kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy jest ochroną miejsc pracy to kpina ze społeczeństwa. Podobnie jak próba podzielenia ludzi w Polsce i powiedzenia, że pazerni górnicy chcą swoich przywilejów. Nie, ci ludzie walczą o swoje miejsca pracy, życie, byt i funkcjonowanie miast, w których żyją. Ten rząd konsekwentnie realizuje tylko jeden plan likwidacji polskiej gospodarki. Rozpoczął krucjatę przeciwko ludziom pracy w Polsce. Z niezrozumiałych zupełnie dla mnie powodów i przyczyn – powiedział poseł, Beata Szydło.

Rządowy plan naprawczy dla Kompanii Węglowej zakłada sprzedaż nowej, zawiązanej przez Węglokoks spółce celowej, 9 z 14 kopalń Kompanii.

Z pozostałych jedną ma kupić Węglokoks, a cztery mają być przekazane Spółce Restrukturyzacji Kopalń.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl