Wstrząs w kopalni Rudna – górnik poważnie ranny

Do silnego wstrząsu doszło w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). Pod ziemią pracowało w tym czasie 12 górników, jeden z nich został poważnie ranny.

Jak poinformował rzecznik prasowy KGHM Dariusz Wyborski, wstrząs miał miejsce na głębokości ok. 1050 metrów. „W rejonie zagrożenia znajdowało się 12 górników; 11 z nich samodzielnie wydostało się na powierzchnię, jednemu zaś pomogli ratownicy” – dodał Wyborski.

Ponadto, powiedział  że, najpoważniej ranny górnik ma obrażenia nóg. „Do punktu medycznego zgłosiło się jeszcze siedmiu górników, ale ich obrażenia są o wiele lżejsze” – dodał rzecznik.

Wydobycie w rejonie, w którym doszło do wstrząsu, zostało wstrzymane. Na miejscu zdarzenia pracuje specjalna komisja, która ocenia ewentualne uszkodzenia, a także podejmie decyzję o tym, kiedy możliwe będzie wznowienie pracy.

Zakłady Górnicze Rudna należą do KGHM Polskiej Miedzi S.A

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl