„Nie” dla elektrowni atomowych

„Energetyka to nasza wspólna sprawa – napisz do posłów w swoim okręgu wyborczym”- to hasło ogólnopolskiej  akcji przeciwko budowie elektrowni atomowych w Polsce.

Inicjatywa ma na celu intensyfikację działań, które spowodują, że głos przeciwników budowy elektrowni atomowych nie będzie marginalizowany i doprowadzi do zaniechania realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.

To głos większości społeczeństwa – zauważa Tadeusz Pastusiak przewodniczący Komitetu Obywatelskiego „NIE dla ATOMU w LUBIATOWIE gm. CHOCZEWO”. Tadeusz Patusiak ma nadzieję, że może po raz pierwszy rząd ma jakiś punkt widzenia w tej sprawie. Wątpi jednak czy zdaje sobie sprawę że ustawa atomowa niesie bardzo dużo strat dla społeczeństwa i dla przyrody.


Pobierz Pobierz

Regiony, które są objęte planami budowy elektrowni atomowych mają wiele walorów turystycznych, są źródłem utrzymania dla większości mieszkańców.

Elektrownie przyczynią się nie tylko do wielu zagrożeń dla środowiska, ale przede wszystkim odstraszają turystów – akcentują przeciwnicy.

Energetyka powinna być rozwijana w poszanowaniu zasad demokracji energetycznej czyli z poszanowaniem równych praw wszystkich sektorów energetyki. Miejscowości nadmorskie wchodzące w skład gminy Choczewo to miejsca wypoczynku wielu turystów. Obszar ten jest popularny z racji czystych plaż i unikalnej wody. Chcą nas tego pozbawić, ale nie ma na to zgody mieszkańców, nasz głos musi się liczyć – zwraca uwagę Tadeusz Pastusiak


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl