fot. Obraz autorstwa jcomp na Freepik

Dr M. Skwarzyński o decyzji Sejmu ws. pigułki „dzień po”: W ramach walki ideologicznej w ogóle nie patrzy się na dobro dzieci

Wszystko motywowane jest ideologicznie w zupełnym oderwaniu od norm prawnych i Konstytucji RP. W ramach walki ideologicznej w ogóle nie patrzy się na dobro dzieci, na dobro człowieka. Chodzi o wprowadzenie bazy do rozwinięcia tego poprzez aborcję, dlatego że stoją za tym bardzo duże pieniądze – mówił dr Michał Skwarzyński, prawnik z Katedry Praw Człowieka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. św. Jana Pawła II, odnosząc się w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja do decyzji Sejmu mającej wprowadzić nieograniczony dostęp do pigułki „dzień po” dla osób powyżej 15. roku życia.

Sejm przyjął przepisy wprowadzające dostęp do pigułki „dzień po” bez recepty już od 15. roku życia. Tabletka, choć nazywana środkiem antykoncepcyjnym, ma działanie wczesnoporonne.

– Wszystko motywowane jest ideologicznie w zupełnym oderwaniu od norm prawnych i Konstytucji RP. Żyjemy w państwie, które zachowuje się w sposób skrajnie nieracjonalny. Z jednej strony państwo wprowadziło zakaz spożywania napojów energetycznych dla osób niepełnoletnich, bo są one szkodliwe, a z drugiej strony to samo państwo pozwala osobom, które są niepełnoletnie, a mają skończone 15 lat, samemu kupować tabletki hormonalne – zwrócił uwagę dr Michał Skwarzyński.

Pigułka „dzień po” przedstawiana jest przez rządzących i ugrupowania lewicowo-liberalne jako preparat, który można bezpiecznie zażywać. Tymczasem tabletka jest środkiem hormonalnym, co szczególnie może odbić się na zdrowiu osób w wieku dojrzewania.

– W ramach walki ideologicznej w ogóle nie patrzy się na dobro dzieci, na dobro człowieka. Chodzi o wprowadzenie bazy do rozwinięcia tego poprzez aborcję, dlatego że stoją za tym bardzo duże pieniądze. Polska jest państwem, które nie daje zarobić dużym firmom, które żyją z promocji pornografii, rozwiązłości seksualnej, z aborcji, a 38-milionowy rynek nie może pozostać sam. To jest powód. Chodzi tak naprawdę wyłącznie o pieniądze – podkreślił prawnik.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył przy tym, że składane przez Lewicę projekty dotyczące liberalizacji przepisów dotyczących zabijania nienarodzonych dzieci są niezgodne z Konstytucją RP.

– Wprost wprowadzają przesłanki aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży, co Trybunał Konstytucyjny od bardzo wielu lat określał jako niezgodne z polską konstytucją – podkreślił ekspert.

Jeśli nie uda się tego wprowadzić ustawą, to – jak zapowiedzieli premier Donald Tusk i minister zdrowia, Izabela Leszczyna – rząd za pomocą rozporządzeń „zalegalizuje” zabijanie dzieci nienarodzonych na życzenie. To kolejny przykład niekonstytucyjnego i pozaprawnego działania Koalicji 15 października.

– Ten rząd doszedł do władzy na haśle praworządności, na haśle tego, że będą rządy prawa, na słynnej koszulce z napisem „KONSTYTUCJA”, a jednocześnie, kiedy to środowisko objęło władzę, to w zasadzie wszystkie czynności, jakie są podejmowane w różnych aspektach, są podejmowane w sposób oczywiście sprzeczny z Konstytucją RP – zwrócił uwagę dr Michał Skwarzyński.

Podobnie niekonstytucyjna jest zapowiadana likwidacja sprzeciwu sumienia.

– Ministerstwo (…) nie będzie mogło nigdy zabronić korzystania ze sprzeciwu sumienia, bo on ma źródło w aktach normatywnych najwyższego rzędu – wskazał prawnik.

Bezprawne działania rządu będą potęgowały chaos w państwie i doprowadzały do wielu patologicznych sytuacji. Widzimy to już na przykładzie wymiaru sprawiedliwości i siłowego przejmowania prokuratury.

Całość rozmowy z dr. Michałem Skwarzyńskim jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl