„Solidarność” spotka się, aby porozmawiać na temat rolników  

W przyszłą środę w Warszawie odbędzie się spotkanie prezydiów NSZZ „Solidarność” oraz rolniczej „Solidarności”. Związkowcy będą rozmawiać na temat dalszych działań i form wsparcia dla właścicieli gospodarstw rolnych.

W tym tygodniu „Solidarność” udzieliła poparcia trwającym od kilkunastu dni protestom. W przyjętej uchwale związkowcy zażądali od polskich władz działań w interesie Polski i przeciwstawienia się na forum międzynarodowym unijnej polityce klimatycznej.

Wiceprzewodniczący rolniczej „Solidarności”, Edward Kosmal, wskazał, że jej realizacja jest zagrożeniem dla przemysłu i energetyki. Dodał, iż może doprowadzić też do zubożenia społeczeństwa.

– Unijna polityka klimatyczna dotknie każdego członka rodziny. Każda rodzina będzie musiała opłacić rocznie około 3,5 tys. zł w formie podatku w związku z wprowadzeniem tego pakietu i niespełnienia wymogów, jakie narzuca Unia Europejska. To będzie ogromne obciążenie, które przyczyni się do załamania gospodarczego nie tylko rolnictwa, ale praktycznie całej branży. Mamy informacje, że z tytułu ETS, czyli prawa do emisji CO2, wpływa do Brukseli 100 miliardów euro, a ma w ciągu dwóch lat wpływać 400 miliardów euro. Mają za to zapłacić rolnicy, jak również obywatele – oznajmił Edward Kosmal.

Edward Kosmal wskazał, iż liczy na to, że wspólne działania związkowców skłonią rządzących do podjęcia działań na rzecz polskich rolników.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl