Oświatowa „Solidarność” przedstawiła swoje postulaty premierowi M. Morawieckiemu

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał postulaty oświatowej „Solidarności” dotyczące między innymi 10-procentowej podwyżki dla nauczycieli. Przekazał je podczas wtorkowego spotkania w imieniu związku przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Teraz związkowcy czekają na decyzje rządu, po nich podejmowane będą kolejne kroki – zapowiedział przewodniczący oświatowej „Solidarności” Ryszard Proksa.

To między innymi kwestie finansowe przyczyniły się do wydania uchwały Sekretariatu Oświaty i Wychowania, w której związkowcy opowiedzieli się za odwołaniem szefowej MEN Anny Zalewskiej. W jednym z wywiadów stanowisko to poparł szef „Solidarności” Piotr Duda.          

Nauczyciele są rozgoryczeni brakiem waloryzacji płac, a zaproponowane podwyżki uznano za niewystarczające.

Czekamy do końca sierpnia na konkretne decyzje rządu. „Solidarność” przekazała premierowi wśród postulatów dwa ważne dla nauczycieli – powiedział Ryszard Proksa, przewodniczący oświatowej „Solidarności”.

– W tych postulatach jest 10-procentowa podwyżka dla nauczycieli od 2019 roku. Drugim postulatem jest podjęcie rozmów w sprawie zmiany w systemie wynagrodzenia nauczycieli. To są te dwa podstawowe postulaty. One spowodowały niezadowolenie w środowisku oświatowym, bo tak jak pani minister mówi, że rzeczywiście wiele naszych innych postulatów niedotyczących płac zostało zrealizowanych, ale niestety dwa główne postulaty czyli: większa podwyżka i zmiana systemu wynagradzania nie zostały podjęte w ogóle przez panią minister – podkreślił Ryszard Proksa.

ZNP także domaga się dymisji minister Anny Zalewskiej. Pod koniec marca ZNP złożył w tej sprawie pismo do premiera RP. Znalazło się w nim 10 argumentów między innymi wdrożenie nieprzygotowanej reformy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl