fot. PAP/Maciej Kulczyński

Karkonosze: turysta z Czech ześlizgnął się „rynną śmierci”

W sobotę ok. godz. 13.00 turysta z Czech ześlizgnął się ze szczytu Śnieżki tzw. „rynną śmierci”. Musieli interweniować ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany helikopterem do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 13.00. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali poinformowani o mężczyźnie, który ześlizgnął się ze szczytu Śnieżki.

„Czeski turysta z samej góry, z wierzchołka Śnieżki zsunął się w rejonie >>rynny śmierci<<. Przejechał dość spory kawałek po śniegu. W stanie ciężkim został zabrany śmigłowcem do Czech do szpitala” – powiedział dyżurny GOPR.

W akcji brali udział polscy i czescy ratownicy. Nie wiadomo, w jakim stanie jest ranny turysta.

Kocioł Łomniczki to jeden z karkonoskich kotłów polodowcowych. Ze szczytu Śnieżki prowadzi do niego czerwony szlak, który zimą jest zamykany ze względu na oblodzenie i zagrożenie lawinowe. Miejsce owiane jest złą sławą, stąd potoczna nazwa „rynna śmierci”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl