Premier League. Koniec marzeń The Citizens!

Manchester City przegrał na wyjeździe z Crystal Palace 1:2 w meczu kończącym 31. kolejkę Premier League. Ta porażka definitywnie zamknęła mistrzom Anglii drogę do obrony tytułu. Tym samym Obywatele spadli z pudła krajowych rozgrywek i do wicelidera tracą dwa punkty.

Podopieczni Manuela Pellegriniego od początku posiadali inicjatywę w tym meczu. Najlepszą szansę na zdobycie bramki miał Sergio Aguero, jego strzał z 17. minuty był jednak niecelny. Niewykorzystane okazje lubią się mścić – to znane piłkarskie porzekadło znów znalazło swoje zastosowanie. W 34. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Glenn Murray. Bogacze z Manchesteru niejednokrotnie pokazywali, że potrafią wygrać mecz tracąc pierwszego gola.

Po przerwie bagaż stał się jeszcze cięższy. 9. minut po gwizdku, rozpoczynającym drugą część spotkania, z rzutu wolnego przymierzył Jason Puncheon i Joe Hart musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Goście ruszyli do ataku, ale mur jaki postawiła ekipa Crystal Palace pozwoliła im na zdobycie tylko jednego kontaktowego gola, autorstwa Yaya Toure.

The Citizens na pięć ostatnio rozegranych spotkań przegrali aż trzy razy! Przez tak słabe wyniki mistrzowie Anglii do liderującej Chelsea Londyn tracą już 9 punktów.