fot. PAP/Leszek Szymański

Piłka nożna. Jerzy Brzęczek oficjalnie przedłużył kontrakt!

Koniec spekulacji. PZPN przedłużył kontrakt z Jerzym Brzęczkiem na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Nowa umowa ma obowiązywać co najmniej do 31 grudnia 2021 roku.


Tym samym Jerzy Brzęczek poprowadzi drużynę narodową podczas trzech turniejów – w tegorocznej Lidze Narodów, na mistrzostwach Europy oraz w eliminacjach do mundialu w Katarze. W przypadku awansu na najważniejszą piłkarską imprezę czterolecia umowa zostanie automatycznie przedłużona do 31 grudnia 2022 roku.

Należy jednak podkreślić, że w kontrakcie zawarta jest specjalna klauzula. Ta umożliwia związkowi jego rozwiązanie w sierpniu 2021 roku, czyli po wyborach nowych władz PZPN.

– Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku, bo mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji. W umowie jest jedna istotna klauzula, która w sierpniu 2021 roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu. W tym okresie zakończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy selekcjonera – wyjaśnił Zbigniew Boniek dla oficjalnego serwisu związku „Łączy nas piłka”.

– Chciałem podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi i PZPN za zaufanie. Od początku jako selekcjoner czułem pełne wsparcie ze strony prezesa i władz związku. Dziś skupiamy się na dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na powrót reprezentacyjnej piłki – przyznał Jerzy Brzęczek.

49-latek dotychczas poprowadził reprezentację Polski w szesnastu meczach. Osiem z nich wygrał, a po cztery zremisował i przegrał (bilans bramkowy 23:13). Z biało-czerwonymi awansował na przyszłoroczne Euro. W eliminacjach do kontynentalnego czempionatu nasza drużyna narodowa zanotowała osiem zwycięstw, remis oraz porażkę.

Sport.RIRM

drukuj