fot. twitter.com/FIVBVolleyball

Siatkówka. Poznaliśmy kadrę na zgrupowanie w Spale

Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski na rozpoczynające się 1 czerwca zgrupowanie w Spale. W zajęciach weźmie udział dziewiętnastu zawodników.


W kadrze znalazło się aż siedmiu przyjmujących. Wśród nich – Bartosz Bednorz, czyli bohater prawdopodobnie najgłośniejszego dotychczas transferu na rynku siatkarskim w 2020 roku. Oczywiście w składzie nie zabrakło największych gwiazd, na czele z Bartoszem Kurkiem i Wilfredo Leonem.

Pierwsza część zgrupowania potrwa od 1 do 13 czerwca, a kolejna od 29 czerwca do 11 lipca. Wcześniej zawodnicy oraz sztab poddani zostaną obowiązkowym badaniom na obecność koronawirusa w organizmie.

Przypomnijmy, że w bieżącym sezonie drużynę Vitala Heynena nie czekają żadne oficjalne mecze. Ze względu na pandemię najpierw przesunięto igrzyska olimpijskie w Tokio na przyszły rok, po czym zadecydowano o odwołaniu Ligi Narodów. W tej sytuacji PZPS będzie starał się zorganizować jakiekolwiek spotkania sparingowe z udziałem reprezentacji.

***

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj
Środkowy: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Sport.RIRM

drukuj