PZPS. Ferdinando De Giorgi nowym trenerem polskich siatkarzy

Ferdinando De Giorgi został wybrany przez władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej na stanowisko trenera kadry narodowej mężczyzn. Umowa Włocha obowiązywać będzie do 2020 roku.


Zarząd PZPS nowego selekcjonera polskiej kadry wybrał spośród trójki kandydatów, którzy zostali zaproszeni na finalne rozmowy. Oprócz De Giorgiego o posadę ubiegali się również Mauro Berruto oraz Radostin Stojczew.

Ferdinando De Giorgi jako zawodnik może pochwalić się trzema tytułami mistrza świata oraz pięcioma triumfami w Lidze Światowej. Będąc szkoleniowcem pracował w klubach z Włoch oraz w rosyjskim Fakiele Nowy Urengoj. Od 2015 roku prowadzi ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, doprowadzając ją do tytułu mistrza Polski w poprzednich rozgrywkach.

De Giorgi w klubowej karierze trenerskiej ma również w dorobku mistrzostwo Włoch w 2006 roku z zespołem Lube Banca Marche Macerata oraz dwa puchary i trzy superpuchary tego kraju. Co ciekawe, praca z reprezentacją Polski będzie jego debiutem w roli szkoleniowca zespołu narodowego. 55-latek na stanowisku selekcjonera biało-czerwonych zastąpił Francuza Stephane’a Antigę.

pzps.pl/Sport.RIRM

drukuj