OrlenLiga. Pogrom we Wrocławiu

Przed rywalizacją półfinałową między Atomem Treflem Sopot i Impelem Wrocław faworytem był zespół aktualnych mistrzyń Polski. Nie zmieniło tego to, że w rundzie zasadniczej w rywalizacji między tymi zespołami padł remis. Po pierwszym spotkaniu półfinałowym tym rozegranym jeszcze w Sopocie wszystko się odmieniło.

W pojedynku tym Wrocławianki łatwo utarły nosa faworytką wygrywając w ich hali bez straty seta. Wprawdzie potem przegrały ale po wyrównanym tie breku, w którym same miały zresztą piłkę setową. Sopocianki robiąc dobrą minę do złej gry słowami swojej kapitan zapewniały przed wyjazdem do stolicy Dolnego Śląska, że do awansu brakuje im już tylko dwóch zwycięstw. Ciekawe jak mobilizować będą się przed jutrzejszym spotkaniem, które może być ich ostatnim w rywalizacji półfinałowej jeżeli diametralnie nie poprawią swojej gry.

Dzisiaj zostały przez gospodynie rozgromione, nawiązując w miarę wyrównaną walkę jedynie na początku trzeciego seta.

W pierwszym emocji kibice nie doczekali się w ogóle. Impel zdeklasował Atom, Sopocianki przegrywały nawet 9:24 i wydawało się że nie wyjdą z dziesiątki. Wrocławianki trochę się nad rywalkami zlitowały, popełniły dwa błędy i rywalki partie zakończyły na jedenastu punktach. Co i tak aktualnym mistrzynią kraju nie przystoi.

Druga partia wyglądała podobnie. Był moment, kiedy Atom nawiązał walkę, ale trwało to bardzo krótko. Zmiany, jakie dokonywał trener Teun Buijs niewiele dawały. W pewnym momencie, po kolejnym błędzie swoich podopiecznych, rozłożył bezradnie ręce. Co miał robić, jego podopieczne w tym dniu jakby nie były sobą.

Początek trzeciego seta pozwalał wierzyć, że na boisku (po jego obu stronach) w końcu będzie się coś działo. Trwało to jednak tylko do stanu 6:6. Potem Impel zdobył pięć punktów z rzędu i spokojnie kontrolował końcówkę jednostronnego widowiska.

Impel Wrocław – Atom Trefl Sopot 3:0 (25:11, 25:13, 25:19).

MVP: Katarzyna Mroczkowska (Impel)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Impelu. Czwarty mecz we wtorek we Wrocławiu.

Impel Wrocław: Katarzyna Mroczkowska, Agnieszka Kąkolewska, Frauke Drickx, Makare Wilson, Maren Brinker, Joanna Kaczor – Dorota Medyńska (libero) – Bogumiła Pyziołek;

Atom Trefl Sopot: Charlotte Leys, Izabela Bełcik, Judith Pietersen, Zuzanna Efimienko, Kimberly Hill, Justyna Łukasik – Mariola Zenik (libero) – Brizitka Molnar, Klaudia Kaczorowska, Bojana Radulovic, Anna Podolec, Natalia Gajewska.