fot. PAP/Maciej Kulczyński

Siatkówka. Jacek Nawrocki nie jest już trenerem reprezentacji Polski siatkarek

Jacek Nawrocki zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji siatkarek. Jak poinformował w środę Polski Związek Piłki Siatkowej, szkoleniowiec sam złożył rezygnację, która została przyjęta.


56-letni trener pracował z kadrą od 2 kwietnia 2015 roku. Zastąpił na stanowisku Piotra Makowskiego, który kilka miesięcy wcześniej zrezygnował z prowadzenia drużyny.

Jacek Nawrocki zanotował udany początek – na Igrzyskach Europejskich w Baku „Biało-Czerwone” zdobyły srebrny medal. Pod jego wodzą reprezentacja czterokrotnie startowała w mistrzostwach Europy, a jej najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w 2019 roku. Przed dwoma tygodniami Polki w europejskim czempionacie w bułgarskim Płowdiw odpadły w ćwierćfinale, przegrywając z Turcją 0:3.

Szkoleniowcowi nie udało się zakwalifikować z reprezentacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokio. Polek zabrakło także w mistrzostwach świata w 2018 roku w Japonii.

Jacek Nawrocki prowadził „Biało-Czerwone” przez 5,5 roku i jest najdłużej nieprzerwanie pracującym selekcjonerem kadry siatkarek w historii. Wcześniej przez 12 lat związany był ze Skrą Bełchatów, a później prowadził młodzieżowe męskie reprezentacje Polski.

Nieoficjalnie były już opiekun kadry siatkarek ma w najbliższych dniach objąć drużynę mistrza Polski – Grupę Azoty Chemika Police, którą w poprzednim sezonie prowadził Turek Fekhar Akbas. On z kolei jest wymieniany jako jeden z potencjalnych następców Nawrockiego. Związek nie poinformował jeszcze, w jaki sposób i kiedy wyłoni nowego selekcjonera.

Reprezentacja siatkarek w przyszłym roku wystąpi w mistrzostwach świata, których jest współgospodarzem (z Holandią). Przed mundialem Polki zagrają też w kolejnej edycji Ligi Narodów.

PAP/Sport.RIRM

drukuj