Atom Trefl Sopot blisko brązu

Tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarki z Sopotu od wywalczenia brązowego medalu. W drugim spotkaniu o trzecie miejsce Atom pewnie pokonał we własnej hali Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. W pierwszym spotkaniu aktualne jeszcze mistrzynie kraju wygrały 3:1.

Przed tym rewanżowym pojedynkiem zawodniczki ze Śląska deklarowały, że tanio skury nie sprzedają i powalczą nawet o zwycięstwo. Drugi mecz o brązowy medal zakończył się zdecydowanie łatwiejszą wygraną sopocianek niż pierwsze spotkanie.

Drużyna z Dąbrowy Górniczej, w szeregach której zabrakło Katarzyny Zaroślińskiej i Argentynki Natalii Brussa, przystąpiła do tego spotkania bez wiary w zwycięstwo. Jedynie na początku poszczególnych setach Tauron próbował nawiązać z Atomem Trefl wyrównaną walkę.

W drugiej partii przyjezdne prowadziły nawet 8:5, a w trzeciej był remis 8:8. I na tym ich animusz oraz ochota do gry się wyczerpała. Gospodynie bez żadnych problemów osiągały wyraźną przewagę i w 73 minuty triumfowały 3:0.

W tym spotkaniu pecha miała Joanna Staniucha-Szczurek, która w drugim secie po zbiciu Klaudii Kaczorowskiej została z dużą siłą trafiona piłką w twarz. 33-letnia przyjmująca gości zeszła z boiska, ale po zabiegach medycznych i okładach z lodem wróciła do gry w trzeciej partii.

Atom Trefl Sopot – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:18, 25:16)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Atomu. Trzecie spotkanie odbędzie się w czwartek 24 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.
Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Justyna Łukasik, Anna Podolec – Mariola Zenik (libero) – Natalia Gajewska, Judith Pietersen.
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Rachael Adams, Ozge Cemberci, Eleonora Dziękiewicz, Welissa de Souza Gonzaga „Sassa”, Elżbieta Skowrońska, Joanna Staniucha-Szczurek – Krystyna Strasz (libero) – Anna Kaczmar, Aleksandra Liniarska, Katarzyna Urban.