fot. PAP/Krzysztof Świderski

Siatkówka. To koniec sezonu, PlusLiga – bez mistrza Polski

Władze Polskiej Ligi Siatkówki zadecydowały o zakończeniu sezonu na obecnym etapie. W rozgrywkach mężczyzn nie wyłoniono mistrza kraju, zaś u kobiet został nim Chemik Police.


Cała sytuacja ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa. W efekcie Polska Liga Siatkówki S.A. już teraz podjęła decyzję – wraz z prezesami wszystkich klubów – o zakończeniu sezonu 2019/2020.

– To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – powiedział Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

W PlusLidze nie wyłoniono mistrza kraju. Ostateczna kolejność drużyn w tabeli została ustalona według zdobytych punktów w fazie zasadniczej, do momentu jej wstrzymania. Tym samym pierwsze miejsce zajęła Zaksa Kędzierzyn-Koźle, drugie Verva Warszawa Orlen Paliwa, zaś trzecie – PGE Skra Bełchatów. I to właśnie te zespoły będą reprezentowały Polskę w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów.

Dodatkowo ustalono, że ostatnia w stawce BKS Visła Bydgoszcz straciła uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi w kampanii 2020/2021 oraz status klubu – członka PlusLigi.

Inaczej postanowiono w Lidze Siatkówki Kobiet. Tam za końcowe rozstrzygnięcia uznano wyniki sezonu zasadniczego, w którym każda z ekip zanotowała po 22 spotkania. W ostatecznym rozrachunku po roku przerwy na tron powróciła Grupa Azoty Chemik Police, zdobywając złoty medal. Srebro zgarnęły zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów, a brąz przypadł w udziale ŁKS-owi Commercecon Łódź.

fot. flashscore.pl

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl