fot. PAP/Roman Zawistowski

Siatkówka. Bartosz Kurek zagra w Japonii

Kolejny transfer z udziałem reprezentanta Polski stał się faktem. Bartosz Kurek – MVP mistrzostw świata 2018 – został nowym zawodnikiem japońskiego Wolfdogs Nagoya.


Wyjaśniła się klubowa przyszłość Bartosza Kurka. Atakujący reprezentacji Polski sezon 2020/2021 spędzi w lidze japońskiej, gdzie będzie przywdziewał barwy Wolfdogs Nagoya. To mistrz kraju z 2016 roku. W kolejnych dwóch kampaniach drużyna wywalczyła srebrne medale, a w zeszłej zakończyła zmagania na piątej pozycji.

„Miło nam poinformować, że kontrakt z klubem podpisał nowy zagraniczny zawodnik – Bartosz Kurek. To reprezentant Polski, który wcześniej grał we Włoszech, Rosji czy Polsce. Poprowadził zespół do mistrzostwa świata w 2018 roku. Jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie. Zdobył statuetkę MVP ostatniego mundialu” – możemy przeczytać na stronie internetowej japońskiego klubu.

Przypomnijmy, że 31-latek już w swojej karierze zaliczył krótką przygodę z Japonią, gdy w 2016 roku reprezentował ekipę JH Thunders Hiroshima. Polak nie zanotował jednak wówczas żadnego spotkania. Kontrakt został szybko rozwiązany, a atakujący tłumaczył to depresją i wypaleniem. Następnie związał się z PGE Skrą Bełchatów.

Bartosz Kurek w ostatnim sezonie występował w Vero Volley Monza. Nasz rodak był liderem włoskiej drużyny i jedną z największych gwiazd całej Serie A. Wcześniej grał również między innymi w Onico Warszawa, Stoczni Szczecin, Ziraat Bankasi Ankara czy Asseco Resovii Rzeszów.

Sport.RIRM

drukuj