Liga Mistrzów siatkarzy. Spore ambicje polskich drużyn

Aż trzy polskie zespoły wystartują w rozpoczynającej się dzisiaj 15. edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel trafił do grupy B, Resovia Rzeszów do grupy C, zaś Skra Bełchatów zagra w grupie F. Nasi reprezentanci na arenie międzynarodowej liczą co najmniej na awans do fazy play-off. W bieżącej edycji LM wystąpi 28 zespołów.

Zawodnicy z Jastrzębia jako grupowych rywali wylosowali: rosyjski Lokomotiv Nowosybirsk, hiszpański Cai Voleibol Teruel oraz bułgarski Marek Union-Ivkoni Dupnitsa. To wymagające ekipy, ale nie wolno zapominać, iż Jastrzębski to brązowy medalista ostatniej edycji Champions League. Najwięcej problemów podopieczni trenera Roberto Piazzy mogą mieć z pokonaniem zespołu z Nowosybirska. Brązowi medaliści mistrzostw Polski rywalizację pucharową rozpoczną jednak od pojedynku wyjazdowego z Cai Teruel. Punkty zdobyte w Hiszpanii mogą mieć ogromne znaczenie w przypadku walki o awans do fazy play- off. Ten mecz odbędzie się jutro o godzinie 20:30.

Resovia trafiła do jednej grupy wraz ze słoweńskim ACH Volley Lublana, niemieckim Berlin Recycling Volleys oraz Budvanską Rivijerą z Czarnogóry. Rzeszowianie uchodzą za faworytów w tej stawce, ale podchodzą do przeciwników z szacunkiem. Za szczególnie nieprzewidywalne uchodzą bowiem drużyny z Bałkanów. Wicemistrzowie Polski pierwszy grupowy mecz rozegrają przed własną publicznością z Budvanską Rivijerą. Resovia w ciągu ostatnich kilku lat dwukrotnie dochodziła do drugiej rundy fazy play- off. Teraz marzy o dostaniu się do Final Four. Aby tego dokonać, należy jednak najpierw wyjść z grupy. Pierwszym krokiem ku realizacji tego celu powinna być wygrana nad zespołem z Czarnogóry. Ten mecz rozegrany zostanie dzisiaj o godzinie 18.00 w Rzeszowie.

Najwięcej szczęścia w losowaniu wśród polskich zespołów miała Skra. Bełchatowianie w grupie F zmierzą się z belgijską  Precurą Antwerpia, czeskim Jihostrojem Czeskie Budziejowice oraz austriackim Hypo Tirol Innsbruck. Brak awansu w tej stawce zostałby uznany za sensację. Grupowi rywale mistrza Polski nie są zespołami o wielkich sukcesach na europejskich parkietach. Skra rozpocznie zmagania od wyjazdowego spotkania w czeskich Budziejowicach jutro o godzinie 18:30. Plan minimum ekipy z Bełchatowa to awans do Final Four. W latach 2008, 2010 i 2012 mistrzowie Polski stawali na podium Ligi Mistrzów siatkarzy. Teraz marzą o wygranej w całych rozgrywkach. Na pewno mają ku temu wiele argumentów.

Terminarz spotkań polskich drużyn w siatkarskiej Lidze Mistrzów:

Grupa B: 5.11.2014, Cai Voleibol Teruel – Jastrzębski Węgiel (20.30)
Grupa C: 4.11.2014, Asseco Resovia Rzeszów – Budvanska Rivijera Budva (18.00)
Grupa F: 5.11.2014, Jihostroj Czeskie Budziejowice – PGE Skra Bełchatów (18.30)

Sport/RIRM

drukuj