Siatkówka. Developres Bella Dolina Rzeszów zdobywcą Pucharu Polski

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów po raz pierwszy w historii zdobyły Puchar Polski. W finale rozegranym w Nysie pokonały zespół IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:19, 25:18).

W półfinale rzeszowianki okazały się lepsze od drużyny Grot Budowlani Łódź (3:1), zaś ekipa z Legionowa od E. Leclerc Moya Radomka Radom (3:1).

Początek inauguracyjnego seta niedzielnego pojedynku należał do Legionovii. Wówczas imponowała skutecznością Gyselle Silva Franco. Jej drużyna prowadziła nawet 12:9. Rzeszowianki zdołały doprowadzić do remisu (13:13), a potem same zaczęły budoważ przewagę (17:15). W końcówce wydało się jednak, że „górą” będzie ekipa z Mazowsza. Było bowiem 21:23. Wówczas dwa ataki skończyła dobrze Malwina Smarzek, a Developres dwa razy popisał się dobrym blokiem.

W drugim secie od początku inicjatywę miał Developres. Legionovia raz doprowadziła do remisu (19:19), ale potem punktowały tylko szybko rzeszowianki. Przy wyniku 24:19 Gyselle Silva Franco uderzyła piłką w siatkę.

Legionovia nie zdołała przedłużyć spotkania ponad trzy sety. W ostatnim ponownie stroną przeważają były siatkarki Developresu. Ekipa z Mazowsza doprowadziła do wyniku 12:12, po czym było 20:12. Mecz zakończyła atakiem z prawego skrzydła Jelena Blagojevic.

MVP spotkania i turnieju została wybrana Kara Bajena.

Do turnieju finałowego w Nysie nie awansował obrońca tytułu, Grupa Azoty Chemik Police, który przegrał w 1/4 finału z zespołem IŁ Capital Legionovia (2:3).

***

Developres Bella Dolina Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:19 25:18)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Malwina Smarzek, Jelena Blagojevic, Anna Stencel – Aleksandra Szczygłowska (libero).

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek, Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Olivia Różański – Izabela Lemańczyk (libero) – Magdalena Damaske, Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba, Maja Szymańska.