Premier League. City rozbiło Chelsea, szczęśliwa wygrana Arsenalu

W szlagierowym meczu 2. kolejki angielskiej Premier League piłkarze Manchesteru City nadspodziewanie łatwo uporali się przed własną publicznością z Chelsea Londyn, wygrywając 3:0. W innym dzisiejszym spotkaniu Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:1, dzięki czemu zapisał na swoim koncie pierwszy komplet punktów w obecnym sezonie.

Podopieczni Manuela Pellegriniego udowodnili, że efektowna wygrana odniesiona w zeszłym tygodniu z West Bromwich Albion nie była dziełem przypadku. Podobnie jak wtedy, tak i teraz „The Citizens” pewnie zwyciężyli 3:0, tym razem w pokonanym polu pozostawiając obrońcę tytułu – Chelsea Londyn.

Manchester City vs ChelseaEgzekucję na drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho rozpoczął w 31. minucie Sergio Aguero. Argentyńczyk przeprowadził znakomitą dwójkową akcję z Yaya Toure i lekkim strzałem z kilku metrów pokonał Asmira Begovicia. Na kolejnego gola kibice zgromadzeni na Etihad Stadium musieli czekać aż do 79. minuty, kiedy po dośrodkowaniu Davida Silvy z rzutu rożnego precyzyjną główką popisał się Vincent Kompany. Dzieła zniszczenia dokonał z kolei Fernandinho, który w 85. minucie potężnym uderzeniem z okolic linii pola karnego ustalił wynik spotkania. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki mógł zmniejszyć Diego Costa, ale piłka po jego strzale trafiła jedynie w słupek. Dzięki kompletowi punktów zespół z niebieskiej części Manchesteru powróciła na fotel lidera Premier League, natomiast klub ze Stamford Bridge plasuje się dopiero na 16. miejscu.

Ważną wygraną zanotował również Arsenal Londyn. Zawodnicy Arsene’a Wengera, po niespodziewanej porażce z West Hamem (0:2) na inaugurację sezonu, tym razem dość szczęśliwie pokonali na wyjeździe Crystal Palace 2:1.

Crystal Palace v ArsenalWynik meczu już w 16. minucie otworzył Olivier Giroud. Snajper „The Gunners” wykorzystał centrę Mesuta Ozila i będąc ustawionym tyłem do bramki popisał się kapitalnym uderzeniem z półobrotu, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi rywali. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. Dwanaście minut później do remisu doprowadził bowiem Joel Ward, który potężnym strzałem zza „szesnastki” zmusił do kapitulacji Petra Cecha. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a konkretnie do… Damiena Delaney’a. Obrońca „The Eagles” po uderzeniu Alexisa Sancheza tak niefortunnie zmienił tor lotu piłki, że ta kompletnie zaskoczyła Patricka McCarthy’ego. Ostatecznie Arsenal triumfował 2:1, dzięki czemu przesunął się w ligowej tabeli na 11. pozycję.