Bundesliga. Wolfsburg z wygraną, choć bez błysku

VfL Wolfsburg, podobnie jak Bayern Monachium i Borussia Dortmund, od zwycięstwa rozpoczął nowy sezon Bundesligi. Wilki pokonały u siebie Eintracht Frankfurt 2:1, a wszystkie bramki strzelone zostały w zaledwie 19 minut. Zwycięstwo wicemistrzom Niemiec zapewnili Ivan Perisić oraz Bas Dost. Jedyne trafienie dla gości zaliczył debiutujący w barwach Eintrachtu, Stefan Reinartz.

W trakcie okienka transferowego oba kluby ściągnęły do siebie zawodników, którzy mieli stanowić o sile drużyn. Zakupy przeprowadzane były z rozwagą, co zaowocowało już na starcie nowego sezonu.

Nabytek Wolfsburga – Max Kruse – w pierwszym spotkaniu dla swojego nowego zespołu zaliczył dwie asysty. Najpierw dośrodkował wprost na głowę Ivana Perisicia, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Następnie w zamieszaniu podbramkowym dograł do Basa Dosta, a Holender z zaledwie kilku metrów pokonał Lukasa Hradecky’ego.

VfL Wolfsburg vs Eintracht FrankfurtVfL Wolfsburg vs Eintracht Frankfurt

Goście szybko zmniejszyli straty. Już dwie minuty później kontaktową bramkę zdobył, grający swój pierwszy mecz w barwach Eintrachtu, Stefan Reinartz. Rosły pomocnik celną główką nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję Koenowi Casteelsowi. Na tym emocje się właściwie skończyły. Bardzo słabe spotkanie rozegrał natomiast najlepszy piłkarz Wilków – Kevin De Bruyne.