NBA. Niesamowity Curry, obrońcy tytułu zwiększają przewagę

Golden State Warriors, wygrywając minionej nocy we własnej hali z Cleveland Cavaliers 122:103, przybliżyli się do drugiego z rzędu mistrzostwa NBA. Nie do zatrzymania był Stephen Curry, który rzucił 33 punkty i rozdał 8 asyst.

Sześć trafień spod kosza i celna trójka Klaya Thompsona – tak Wojownicy wykorzystali słabą postawę Cavaliers w defensywie. J.R. Smith, Kevin Love i LeBron James podciągnęli wynik dla Kawalerzystów, ale to gospodarze wygrywali po premierowej kwarcie 32:28.

W drugą część widowiska dobrze wszedł Kevin Durant – rzucił 5 punktów i asystował przy trafieniu Thompsona (39:30). Dobrą zmianę mistrzom dał Shaun Livingston. Po jego celnym „layupie” goście tracili do rywali 8 oczek (36:44). Szaloną końcówkę pierwszej połowy miał Stephen Curry, dzięki czemu Wojownicy schodzili do szatni z 13-punktowym prowadzeniem (59:46).

Po przerwie Cavaliers grali aktywniej w ofensywie – Tristan Thompson punktował po akcjach dwójkowych, a Kevin Love trafiał zza łuku. W pewnym momencie strata przyjezdnych zmalała do zaledwie 5 punktów, ale na każdą serię Kawalerzystów Warriors odpowiadali tym samym. Po celnej trójce Davida Westa na tablicy widniał wynik 90:79 dla gospodarzy.

W czwartej części meczu koszykarze Steve’a Kerra postawili kropkę nad „i”. Niesamowite rzuty trafiał Curry, po których widownia wstawała z miejsc. Rozgrywający Wojowników – pomimo pozostałych trzech minut do końcowej syreny – rozstrzygnął wynik po swojej dziewiątej trafionej trójce (114:93). Ostatecznie obrońcy tytułu wygrali z Cavaliers drugie spotkanie finałów NBA 122:103.

Po raz kolejny w ekipie Warriors świetne występy zaliczyli Stephen Curry (33 oczka, 9 celnych rzutów za trzy punkty – rekord finałów NBA), Kevin Durant (26 punktów, 9 zbiórek, 7 asyst) oraz Klay Thompson (20 oczek).

Wśród Kawalerzystów wyróżniali się LeBron James (29 punktów, 9 zbiórek, 13 asyst) oraz Kevin Love (22 oczka, 10 zbiórek).

Rywalizacja Warriors i Cavaliers przenosi się do Cleveland, gdzie trzeci mecz finałów NBA zostanie rozegrany o 3:00 ze środy na czwartek czasu polskiego.

* * *

Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers 122:103 (32:28, 27:18, 31:34, 32:23)
(Stephen Curry 33, Kevin Durant 26, Klay Thompson 20 – LeBron James 29, Kevin Love 20, George Hill 15)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Golden State Warriors