NBA. DeRozan przedłużył niemoc Czarodziei, double-double Gortata

Washington Wizards rozegrali dziś w nocy swoje pierwsze spotkanie we własnej hali. Gospodarze przegrali z Toronto Raptors 103:113. Marcin Gortat w ciągu 43 minut spędzonych na parkiecie zdobył 15 punktów, zebrał 10 piłek oraz zablokował 2 rzuty. Najlepszy na boisku był DeMar DeRozan autor 40 oczek.

Po dwóch porażkach na wyjeździe, Wizards wrócili do Verizon Center, aby rozegrać pierwszy mecz przed własną publicznością. Do stolicy zawitała jedyna kanadyjska drużyna w NBA z Kyle’m Lowry’m i DeMarem DeRozanem na czele.

Nasz rodak, podobnie jak cała drużyna Czarodziei, od początku grał szybko i agresywnie. W pierwszej kwarcie zdobył 6 punktów, zaliczył widowiskowy wsad oraz wywalczył 4 piłki na tablicach. Gortat spędził na boisku rekordowe 43 minuty i ograniczył Jonasa Valanciunasa do 10 oczek i 7 zbiórek. Polak zakończył mecz z 15 punktami oraz 10 zebranymi piłkami, notując tym samym drugie double-double w bieżącym sezonie.

Marcin GortatW premierowej kwarcie oba zespoły narzuciły wysokie tempo. Po stronie gospodarzy świetnie rozpoczęli John Wall i Bradley Beal, a dla Dinozaurów punktował głównie DeMar DeRozan. Znakomitą zmianę gościom dał Terrence Ross, który zapewnił swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie (37:35). Bardzo dobrą passę kontynuował Wall, a po jego „layupie” Czarodzieje drugą odsłonę gry skończyli z małą przewagą (56:54).

DeMar DeRozan w swoich wszystkich meczach w nowym sezonie nie zjechał poniżej 32 oczek. W trzeciej kwarcie  wykorzystał chwilową słabość rywali i wyprowadził przyjezdnych na dziewięciopunktowe prowadzenie (84:75). Podopieczni Scotta Brooksa zdołali doprowadzić do remisu po akrobatycznym rzucie Walla, jednak DeRozan kontynuował niezwykły pokaz swoich umiejętności. Ostatecznie Washington Wizards przegrali z Toronto Raptors 103:113 i ponieśli trzecią porażkę z rzędu.

Najlepiej w obozie gospodarzy zagrali John Wall (33 oczka, 11 asyst) oraz Otto Porter Jr (23 punkty, 84 procent skuteczności). W zespole gości prym wiódł DeMar DeRozan (40 oczek), któremu pomógł Kyle Lowry (18 punktów).