Liga Mistrzów. Pewny awans Realu, Szczęsny wpuścił dwa gole

Real Madryt pokonał przed własną publicznością AS Romę 2:0, dzięki czemu przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zwycięstwo Królewskim zapewnili Cristiano Ronaldo i James Rodriguez. Pełne 90 minut w drużynie gości rozegrał Wojciech Szczęsny. Warto zaznaczyć, że spotkanie prowadził polski arbiter – Szymon Marciniak.

Królewscy wygrali pierwsze starcie 2:0, a biorąc pod uwagę ich obecną formę (w minionej ligowej kolejce zdemolowali Celtę Vigo 7:1) obowiązkiem było zwycięstwo w drugim meczu i awans do kolejnej fazy rozgrywek. Poza występem Wojciecha Szczęsnego, polskim akcentem w pojedynku dwóch tych wielkich firm była obecność Szymona Marciniaka, który sędziował zawodnikom. Na liniach pomagali mu Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz.

Real Madrid vs AS RomaPierwszą dogodną okazję na zdobycie gola mieli goście. W sytuacji sam na sam z Keylorem Navasem znalazł się Edin Dzeko, ale Bośniak nie potrafił pokonać Kostarykańczyka. W 21. minucie zza szesnastki huknął Luka Modrić, a Wojciech Szczęsny z trudem odbił futbolówkę do boku. Kilka chwil później z kontrą wyszli przyjezdni, jednak z doskonałej pozycji spudłował Mohamed Salah. Bezbłędny w pierwszej połowie był Szczęsny, który tuż przed gwizdkiem oznajmującym przerwę obronił uderzenie Cristiano Ronaldo.

Real Madrid vs AS RomaW drugiej odsłonie ponownie świetną okazję zmarnował Salah. Egipski skrzydłowy stanął „oko w oko” z Navasem, jednak zabrakło mu nieco zimnej krwi. Obaj bramkarze nie popełniali błędów aż do 64. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Ronaldo. Portugalczyk zaliczył swoje trzynaste trafienie w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Wynik spotkania cztery minuty później ustalił James Rodriguez, który z ostrego kąta posłał piłkę między nogami polskiego golkipera.

Real ostatecznie pokonał w dwumeczu Romę 4:0 i w pewnym stylu awansował do ćwierćfinału Champions League. Królewscy w najlepszej ósemce rozgrywek znaleźli się już po raz szósty z rzędu.