ME U21 2017. Anglia pokazała klasę, koniec turnieju dla Polski

Anglicy zdeklasowali Polaków w ostatnim meczu grupy A młodzieżowych mistrzostw Europy. Wyspiarze dominowali przez całe spotkanie i pewnie, bo aż 3:0, pokonali białoczerwonych. Tym samym nasi reprezentanci zakończyli swój udział w turnieju.

Młodzieżowa reprezentacja Polski, która w dwóch pierwszych spotkaniach zdobyła zaledwie jeden punkt, by awansować musiała wygrać z Anglikami i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach.

Od pierwszego gwizdka sędziego zdecydowanie przeważali Anglicy. W 4. minucie Jakuba Wrąbla próbował przelobować James Ward-Prowse. Golkiper biało-czerwonych zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później zawodnik Śląska Wrocław był już jednak bezradny wobec uderzenia Demaraia Gray’a. Dwudziestolatek przymierzył w kierunku dalszego słupka, futbolówka odbiła się jeszcze od Jarosława Jacha i wpadła do siatki obok bezradnie interweniującego Wrąbla.

W kolejnych fragmentach meczu polscy piłkarze potrafili zneutralizować zagrożenie i nie dopuszczali rywali pod własne pole karne. Dopiero w 32. minucie Anglicy dwukrotnie byli bliscy szczęścia po rzutach rożnych. Dwa znakomite uderzenia głową intuicyjnie na linii bramkowej zatrzymał Jakub Wrąbel.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nasi reprezentanci w dalszym ciągu nie potrafili realnie zagrozić Jordanowi Pickfordowi. Wyspiarze kontrolowali przebieg spotkania, a w 69. minucie wykorzystali znakomity kontratak. Błąd Pawła Jaroszyńskiego, który nie zdołał opanować i wybić piłki w środku pola, wykorzystał Demarai Gray. Napastnik ruszył lewym skrzydłem i dograł do wbiegającego w „szesnastkę” Jacoba Murphy’ego, a ten wbił futbolówkę do pustej bramki.

W odpowiedzi z około piętnastu metrów przymierzył Przemysław Frankowski, jednak piłka nieznacznie minęła słupek. W końcówce czerwoną kartką ukarany został Jan Bednarek, który sfaulował we własnym polu karnym Tammy’ego Abrahama. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił Lewis Baker.

Polska odpadła tym samym z turnieju. Grupę A z siedmioma punktami wygrała natomiast Anglia, która awansowała do półfinału młodzieżowych mistrzostw Europy.