Ekstraklasa: Kolejorz nie odpuszcza

Lech Poznań ponownie pokonał na Bułgarskiej Górnika Zabrze 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobył Gergo Lovrencsics. Górnicy odpowiedzieli tylko trafieniem Radosława Sobolewskiego.

Górnik po zwycięstwie w 101 Wielkich Derbach Śląska nad Ruchem Chorzów chciał w Poznaniu zdobyć komplet punktów, Lech musiał wygrać, aby mieć jeszcze szanse na walkę o mistrzostwo Polski. Już w 5. minucie meczu gospodarze otworzyli wynik spotkania, gdy Gergo Lovrencsics precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Pavelsa Steinborsa.

Trójkolorowi mogli szybko doprowadzić do wyrównania po dośrodkowaniu Łukasza Madeja z rzutu rożnego, lecz strzał głową Mateusza Zachary obronił golkiper z Poznania.

W 28. minucie po dobrze rozprowadzonym kontrataku, Możdżeń popędził prawą stroną, zagrał do Claasena, który dośrodkował na głowę Hamalainena, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała wysoko nad bramką. Kapitalną akcją w polu karnym Górnika popisał się Szymon Pawłowski. Pomocnik Lecha wyłożył piłkę Linettemu, ale ten w stuprocentowej sytuacji skiksował i nie skierował futbolówki do bramki.

W 40 minucie Radosław Sobolewski doprowadził do remisu. Defensywny pomocnik zabrzan uderzył ze sporej odległóści i piłka wpadła w samo okenko bramki gospodarzy.

Druga połowa rozpoczeła się prawie tak samo jak pierwsza, Gergo Lovrencsics po zejściu do środka uderzył piłke zewnętrzną częscią stopy z 16 metra, a ta zatrzymała się dopiero w siatce gości.

Kolejne minuty spotkania nie były już tak porywające – sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, przez większość czasu piłkarze walczyli w środkowej części boiska. Jedną z nielicznych akcji w końcówce meczu przeprowadził Górnik. Na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się popularny Prezes, lecz piłkę nad poprzeczką przeniósł Maciej Gostomski.

Lech wygrał spotkanie i dzięki temu nadal liczy się w walce o tytuł mistrza kraju.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:1
Gergo Lovrencsics 5′ 49′ – Radosław Soboleski 40′

Lech Poznań: Maciej Gostomski, Mateusz Możdżeń, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora (56′ Luis Henriquez), Karol Linetty, Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics, Daylon Claasen (76′ Dawid Kownacki), Szymon Pawłowski (85′ Dariusz Formella), Kasper Hamalainen

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors, Paweł Olkowski, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kosznik, Radosław Sobolewski (80′ Przemysław Oziębała), Prejuce Nakoulma, Dzikamai Gwaze, Bartosz Iwan, Łukasz Madej (83′ Rafał Kurzawa), Mateusz Zachara (67′ Robert Jeż)