Rajdowe MŚ. Kubica szósty w Argentynie, liderem Latvala

Robert Kubica, jadący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC), zajmuje szóste miejsce po dziewięciu odcinkach specjalnych Rajdu Argentyny, piątej rundy mistrzostw świata. Liderem jest Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).

Latvala, który objął prowadzenie w rajdzie już pierwszego dnia, w sobotę powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji mistrzem świata Francuzem Sebastienem Ogierem (VW Polo WRC) do 29,9 s. Trzeci jest Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS 3 WRC), ale traci do lidera już 3.41,2.

Kubica dość długo utrzymywał piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, na szóste spadł po wieczornym odcinku specjalnym Amboy-Yacanto 2 o długości 39,3 km, na którym miał ósmy czas. Polaka wyprzedził Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) jadący w systemie Rally 2. Kubica traci do prowadzącego Latvali 7.05,3.

Rajd jest rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, trasy odcinków specjalnych są rozmiękłe i bardzo nierówne. W serwisie kierowcy twierdzą, że to impreza wyłącznie dla aut terenowych. „Tu się nie można ścigać, tutaj trwa walka o przetrwanie” – powiedział Meeke. W sobotę kierowcy mają do przejechania jeszcze jeden odcinek – sześciokilometrowy superoes – do którego wystartują po północy czasu warszawskiego.

Czołówka Rajdu Argentyny po 9. odcinkach specjalnych:

1. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Volkswagen Polo-R) 3:28.15,6
2. Sebastien Ogier (Francja/Volkswagen Polo-R) strata 29,9 s
3. Kris Meeke (W.Brytania/Citroen DS3) 3.41,2
4. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo-R) 5.42,3
5. Thierry Neuville (Begia/Hyundai i20) 6.41,9
6. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta) 7.05,3

PAP

drukuj