fot. twitter.com/WilliamsRacing

Formuła 1. Robert Kubica pierwszy za kierownicą nowego Williamsa

Robert Kubica ma być pierwszym kierowcą, który poprowadzi nowego Williamsa FW 41. Polak usiądzie za kierownicą jutro w trakcie kręcenia materiałów promocyjnych. W nadchodzącym tygodniu będzie się ścigał na testach w Barcelonie.


Przed oficjalnymi testami Formuły 1 każdy team może pokonać swoim samochodem 100 kilometrów. Przejazd ma nie tylko służyć rozruchowi bolidu, ale przede wszystkim kręceniu materiałów promocyjnych. Jutro na torze Motorland Aragon jazdy testowe przeprowadzi Robert Kubica. Polak jako pierwszy zasiądzie za kierownicą nowego Williamsa FW 41.

W nadchodzącym tygodniu powracający do Formuły 1 33-latek pojedzie w oficjalnych testach w Barcelonie. Kubica będzie pracował nad nowym bolidem podczas dwóch popołudniowych sesji – we wtorek i środę.

W tym sezonie Polak będzie pełnił rolę kierowcy testowego w Williamsie. Niewykluczone jednak, że włączy się w walkę o fotel pierwszego kierowcy na kolejne lata. Następne szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności ma dostać w Austrii i Abu Zabi.

Sport.RIRM

drukuj