fot. PAP/DPA

Formuła 1. Gunther Steiner odchodzi z Haasa!

Amerykański zespół Haas poinformował, że na kilka tygodni przed startem sezonu Formuły 1 pożegnał się z dotychczasowym szefem ekipy, Guntherem Steinerem. Jego miejsce zajmie Ayao Komatsu, dotychczasowy dyrektor ds. inżynierii.


52 dni pozostało do startu sezonu 2024 Formuły 1. Uczestnicy serii dbają jednak o to, aby kibice czuli dreszczyk emocji także w czasie oczekiwania na nowe zmagania. 10 stycznia o poruszenie w świecie motorsportu postarała się ekipa Haasa. Najpierw w środę rano pojawiły się informacje o odejściu dyrektora technicznego, Simone Resty. Teraz z kolei ogłoszono, że właściciel amerykańskiej ekipy, Gene Haas, nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy z Guntherem Steinerem.

Włoch był twarzą amerykańskiego projektu od momentu jego powstania, a więc od 2016 roku. Mimo obiecującego sezonu 2018, który Haas zakończył na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej, Steinerowi nie udało się zbliżyć do czołówki stawki. W ostatnich latach zespół pod jego wodzą notował kolejno dziesiątą, ósmą i dziesiąta pozycję. Sytuacji nie polepszała różnica zdań między szefem ekipy a jego właścicielem na temat kierunku rozwoju bolidu. To wszystko przełożyło się na zmianę.

Włoskiego szefa zastąpił Ayao Komatsu. Japończyk również związany jest z Haasem od 2016 roku. W ostatnim czasie zajmował stanowisko dyrektora ds. inżynierii. Teraz zajmie się on poprawą osiągów na torze oraz ulepszeniem procesów strukturalnych. Amerykański zespół zamierza przy tym powołać dyrektora operacyjnego, którego zadaniem będzie podejmowanie działań organizacyjnych i biznesowych, co ma na celu odciążenie Komatsu.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl