fot. PAP/EPA

Formuła 1. Fernando Alonso zostaje na kolejny sezon w Alpine

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso przedłużył umowę z Alpine na 2022 rok – poinformował zespół mający siedzibę w Enstone. Hiszpański kierowca nadal będzie więc kolegą z zespołu Francuza Estebana Ocona.


Fernando Alonso w środę na Twitterze zapowiedział ogłoszenie ważnej wiadomości. Dzień później Alpine wydało komunikat w sprawie przedłużenia współpracy z doświadczonym Hiszpanem, który oba tytuły mistrza świata (w 2005 i 2006 r.) wywalczył właśnie w barwach teamu mającego siedzibę w Enstone. Wtedy występował on pod nazwą Renault.

„Czułem się w nim, jak w domu od momentu, kiedy wróciłem. Powitano mnie ponownie z otwartymi ramionami” – zapewnił cytowany w czwartkowym komunikacie kierowca.

Alonso, który zwyciężył w 32 wyścigach, wrócił w tym sezonie po dwuletniej przerwie. W międzyczasie rywalizował w World Endurance Championship (rywalizacja w wyścigach długodystansowych) oraz w słynnym Rajdzie Dakar. W latach 2018-19 triumfował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Kierownictwo Alpine doceniło całoroczną dotychczasową pracę Hiszpana oraz rolę, jaką odegrał w niedawnym zwycięstwie Estebana Ocona w wyścigu o Grand Prix Węgier. Sam Alonso zajął w nim czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej z 38 punktami na koncie zajmuje 11. miejsce.

„Fernando imponuje nam wszystkim odkąd wrócił do F1 na początku roku. Podczas wyścigu na Węgrzech przypomniał wszystkim, jakim jest utalentowanym kierowcą” – podkreślił szef zespołu, Laurent Rossi.

Esteban Ocon już wcześniej podpisał z Alpine nowy, trzyletni kontrakt.

PAP/Sport.RIRM

drukuj