fot. PAP/EPA

Rajd Dakar. Eryk Goczał tym razem trzeci, ale wciąż prowadzi w klasyfikacji

Eryk Goczał z hiszpańskim pilotem Oriolem Mena zajęli trzecie miejsce na piątym etapie Rajdu Dakar w klasie challenger, ale i tak zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji. Wcześniej nie byli niżej niż na drugiej pozycji. Wygrali Chilijczycy Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Vinagre.


Piąty etap stanowił 118-kilometrowy odcinek specjalny po wydmach. Reszta z 644-kilometrowej to odcinki dojazdowe. Eryk Goczał do zwycięzców stracił 2.06 minuty, natomiast zaledwie dwóch sekund zabrakło mu do drugiego miejsca, jakie zajęli Amerykanin Austin Jones oraz Brazylijczyk Gustavo Gugelmin. W klasie challenger startują także inni członkowie „klanu Goczałów” – ósme miejsce zajęli Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk (strata 4.36 min), a na dziesiątej lokacie do mety dojechali Marek Goczał i Maciej Marton (strata 6.01 min).

W klasyfikacji generalnej Eryk Goczał ma 34,50 min przewagi nad Markiem Goczałem i 39.46 min nad Amerykanami Mitchellem Guthrie i Kellonem Walche. Ostatni z rodziny Goczałów, Michał, jest ósmy (1:49.13 straty do lidera).

W rywalizacji samochodów najlepszy był zwycięzca dwóch poprzednich edycji Dakaru – Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Hunter). Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja (Mini), którzy wcześniej ponieśli duże straty i nie liczą się w walce o wysokie miejsca, zakończyli etap na 31. miejscu, ze stratą 16.12 min do Al-Attiyah. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi (Toyota).

W środę i czwartek uczestników czeka dwudniowy etap Chrono po wydmach pustynnego regionu Empty Quarter. To nowość w Dakarze. Zawodnicy wystartują z Shubaytah i punktualnie o godz. 16.00 będą musieli przerwać jazdę oraz zjechać do najbliższego z siedmiu wyznaczonych na pustyni miejsc do spania, gdzie nie będzie żadnych możliwości serwisowych. Nie będą też znali wyników konkurentów. Następnego dnia wyruszą w dalszą drogę i wrócą do Shubaytah. W sumie etap Chrono liczy 818 km, w tym 584 km to odcinek specjalny. Jeszcze tego samego dnia po zakończeniu rywalizacji udadzą sią samolotami do Rijadu, gdzie w sobotę wyznaczono dzień odpoczynku.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl