Dakar 2014: Peterhansel wyprzedził Romę, Hołowczyc i Sonik w czołówce

Na 5. miejscu 12. etap Rajdu Dakar ukończył Krzysztof Hołowczyc. Najszybciej trasę z El Salvadoru do La Sereny pokonał Francuz Stephane Peterhansel, który na dzień przed zakończeniem rajdu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 4. miejsce na piątkowym odcinku specjalnym pozwoliło Rafałowi Sonikowi utrzymać 2. lokatę w rywalizacji quadów.

Po ciężkim, czwartkowym etapie organizatorzy zaplanowali na wczoraj jedynie 350 km odcinka specjalnego. Jako pierwszy w La Serenie pojawił się Stephane Peterhansel. Dotychczasowy lider, Nani Roma stracił do niego 5 min. 58 s. W klasyfikacji generalnej Hiszpan jest drugi, ze stratą 28 s. do Francuza. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się jadący MINI Krzysztof Hołowczyc. 51 – letni zawodnik na mecie zameldował się z 5. czasem. Na 14. miejscu etap ukończyła załoga Orlen Teamu w składzie Marek Dąbrowski, Jacek Czachor. W klasyfikacji generalnej wysokie lokaty utrzymali wszyscy polscy kierowcy. Na 13. pozycji po wczorajszych problemach plasuje się Adam Małysz.

Dobrym tempem jechał w piątek Rafał Sonik. Kapitan Poland National Team do La Sereny dotarł jako 4. Przewagę nad Polakiem powiększył lider rajdu, Ignacio Casale. Chilijczyk pewnie zmierza po zwycięstwo w tegorocznym Dakarze. Trzeci ze stratą 4 godz. do Sonika jest Holender Sebastian Husseini.

Wśród motocyklistów przypomniał o sobie Cyril Despres. Francuz na piątkowym odcinku specjalnym był najszybszy. 2 minuty po nim na mecie pojawił się prowadzący w rajdzie, Marc Coma. Kłopoty nie ominęły wczoraj jego rodaka, Joana Barredy Borta. Awaria motocykla spowodowała, że Hiszpan ukończył etap na odległym 68. miejscu. Dotychczasowy wicelider spadł na 7. pozycję w klasyfikacji generalnej, dzięki czemu na 6. lokatę wskoczył Jakub Przygoński.
Wśród ciężarówek 31 sek. straty do Rosjanina Karginova odrobił Gerard De Rooy, jadący z polskim mechanikiem Darkiem Rodewaldem. Przed dzisiejszym etapem załoga IVECO traci do lidera ponad 7 minut.

Dziś ostatni odcinek najtrudniejszego rajdu na świecie. Kierowcy na czas pokonają tylko 157 km. Pewni zwycięstwa wydają się być Marc Coma i Ignacio Casale. W gronie załóg samochodowych zacięty bój o wygraną stoczą Stephane Peterhansel i Nani Roma. Wśród ciężarówek Rosjanina Karginova spróbuje dogonić Gerard De Rooy. 36. edycja Rajdu Dakar zakończy się w Valparaiso.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl