fot. PAP/EPA

Rajd Dakar przenosi się do Arabii Saudyjskiej

Rajd Dakar przenosi się do Azji. W 2020 roku po raz pierwszy impreza zostanie zorganizowana w Arabii Saudyjskiej.


Historia rajdu sięga 1979 roku. Rywalizacja rozpoczynała się wtedy w Paryżu, kończyła w Dakarze. Tak było przez kolejnych 12 edycji. Później z reguły wyścig startował w Europie, po czym przenosił się do Afryki.

Ze względu na zagrożenie terrorystyczne impreza nie odbyła się w 2008 roku. Potem zmagania kontynuowano w Ameryce Południowej. W tym roku po raz pierwszy rajd zorganizował jeden kraj – Peru.

Dakar to podróż w nieznane. Stąd przenosiny do Arabii Saudyjskiej – zapowiedział dyrektor rajdu David Castera.

Czuję inspirację i radość na myśl o wytyczeniu trasy po tych monumentalnych terenach – dodał.

Na trasach Dakaru wielokrotnie pojawiali się Polacy. Jedynym zwycięzcą pod biało-czerwoną flagą jest Rafał Sonik w rywalizacji quadów. Dariusz Rodewald wygrywał dwa razy jako mechanik holenderskiej ciężarówki. W zmaganiach samochodów największy sukces odniósł trzeci na mecie Krzysztof Hołowczyc.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl