fot. PAP/EPA

Rajd Dakar. Jakub Przygoński nie zwalnia tempa

Jakub Przygoński osiągnął trzeci wynik na czwartkowym etapie Rajdu Dakar. W klasyfikacji generalnej Polak awansował na czwartą pozycję. 


Do przejechania był odcinek o długości 664 kilometrów z Arequipy do Tacny. To pierwsza odsłona tzw. etapu maratońskiego. Kierowcy nie mogli dziś liczyć na pomoc mechaników ani na trasie, ani po ukończeniu przejazdu. W takich warunkach najszybszy był jadący Toyotą Nasser Al-Attiyah. Katarczyk wyprzedził Francuza Stephane’a Pererhansela i Jakuba Przygońskiego.

Polak z dnia na dzień jedzie coraz pewniej. Dziś do zwycięzcy stracił nieco ponad 8 minut. W klasyfikacji generalnej jego strata jest już większa, ale nie przeszkodziło to Przygońskiemu w awansie. Kierowca Mini przesunął się z piątej na czwartą lokatę.

13. wynik wykręciła dziś polska załoga w składzie: Aron Domżała i Maciej Marton. W całym wyścigu Polacy plasują się na ósmym miejscu.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl