Rajd Dakar. Krzysztof Hołowczyc jedzie w stronę podium w Buenos Aires

Krzysztof Hołowczyc z francuskim pilotem Xavierem Panserim zmierza w stronę podium 37. Rajdu Dakar. Przed ostatnim, trzynastym etapem z metą w Buenos Aires zajmuje trzecie miejsce. Czwarty w stawce holenderski kierowca Erik van Loon ma do niego półtorej godziny straty.


Dwunasty etap z Termas Rio Hondo do Rosario miał 1024 km, ale odcinek specjalny „tylko” 298 km. Najszybciej, w trzy godziny cztery minuty przejechał go Argentyńczyk Orlando Terranova. Były motocrossowiec wyprzedził o minutę i 40 sekund lidera Katarczyka Nassera al-Attiyaha, który miał czwarty wynik.

Polsko-francuska załoga Lotto Team kontynuowała w piątek swoją taktykę rozważnej i równej jazdy. Utrzymywała jednak cały czas dobre tempo, co pozwoliło jej zakończyć rywalizację na ósmej pozycji i zwiększyć przewagę nad van Loonem.

No cóż, jeszcze tylko jeden etap dzieli nas od końcowej mety i upragnionego podium. Już dzisiejszy odcinek był raczej „etapem przyjaźni” niż prawdziwym ściganiem. Nikt z faworytów nie ryzykował, wszyscy jechali wolniej niż zwykle. Trasa była bardzo fajna, taka rajdowa i gdyby nie to, że startowaliśmy z szesnastej pozycji i musieliśmy wyprzedzać w sporym kurzu wolniejsze załogi, to pewnie powalczyłbym o zwycięstwo etapowe – powiedział Hołowczyc.

Olsztynianin ponownie podkreślił, że najważniejsza jest rozwaga i…

Mówiąc po piłkarsku – szanowanie wyniku. Jeśli w sobotę uda nam się bez przygód dotrzeć do Buenos, to zanosi się na wielkie święto polskiego motorsportu. Byłoby to spełnienie moich marzeń w jubileuszowym, dziesiątym starcie w Dakarze. Jednocześnie kibicuję gorąco Rafałowi Sonikowi, który jest o mały krok od zwycięstwa w kategorii quadów. Liczę, że szczęście nie opuści Polaków.

Ostatni biwak znajduje się w pobliżu Rosario. To trzecie pod względem liczby mieszkańców (1,3 mln) miasto w Argentynie, miejsce startu zeszłorocznego Rajdu Dakar. Tu 24 czerwca 1987 roku urodził się jeden z najlepszych piłkarzy świata Lionel Messi.

W sobotę wszyscy uczestnicy mają do przejechania 393 km; pomiar czasu na dystansie 174 km.

***

Wyniki 12. etapu z Termas Rio Hondo do Rosario (Argentyna) – 1024 km; OS 298 km:

samochody

1.   Orlando Terranova, Bernardo Graue (Argentyna/Mini All4 Racing) 3:04.06

2.   Władymir Wasiliew, Konstantyn Żilcow (Rosja/Mini All4 Racing) +0.30

3.   Emiliano Spataro, Banjamin Lozada (Argentyna/Renault) +1.29

8.   Krzysztof Hołowczyc, Xavier Panseri (Polska, Francja/Mini All4 Racing) +4.39

28. Piotr Beaupre, Jacek Lisicki (Polska/BMW X3 CC) +22.38

38. Marek Dąbrowski, Mark Powell (Polska, Wielka Brytania/Toyota Hilux) +43.37


Po dwunastu etapach:

1.   Nasser Al-Attiyah, Matthieu Baumel (Katar, Francja/Mini All4 Racing) 40:18.30

2.   Giniel De Villiers, Dirk Von Zitzewitz (RPA, Niemcy/Toyota Hilux) +35.39

3.   Krzysztof Hołowczyc, Xavier Panseri (Polska, Francja/Mini All4 Racing) +1:31.51

24. Marek Dąbrowski, Mark Powell (Polska, Wielka Brytania/Toyota Hilux) +10:46.20

33. Piotr Beaupre, Jacek Lisicki (Polska/BMW X3 CC) +14:43.45

PAP/Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl