Tragedia na Dakarze. Zginął polski motocyklista

Michał Hernik został znaleziony martwy na trasie 3. etapu Rajdu Dakar, prowadzącego z San Juan do Chilecito. Niewiadomą wciąż pozostają okoliczności śmierci Polaka.


Zanik sygnału z nadajnika motocyklisty oraz jego niepojawienie się na linii mety o wyznaczonej porze zmobilizowały organizatorów do natychmiastowych poszukiwań. Ciało Michała Hernika znaleziono ok. godz. 16.03 czasu lokalnego 300 metrów od trasy na 206 kilometrze odcinka specjalnego. Na miejscu lekarz potwierdził zgon.

Dla 39–latka tegoroczny Dakar był pierwszym w karierze. Polak przygotowywał się do niego poprzez starty w prestiżowych rajdach w Abu Zabi i Maroku. Po dwóch etapach motocyklista plasował się na 84. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl