fot. PAP/EPA

Rajd Dakar. Jakub Przygoński wciąż szósty

Jakub Przygoński był siódmy na poniedziałkowym etapie Rajdu Dakar. W klasyfikacji generalnej Polak utrzymał szóstą lokatę.


Jakub Przygoński problemy techniczne ma już za sobą. Na szóstym odcinku awaria skrzyni biegów kosztowała go ponad godzinną stratę. Dzisiaj kłopoty dopadły pnącego się w górę klasyfikacji wyścigu Sebastiana Loeba. Francuz miał awarię układu elektrycznego. Dziś był 11. i w całym wyścigu spadł z drugiej na czwartą pozycję.

Do przejechania było dziś 60 kilometrów dojazdówki i 323 kilometry odcinka specjalnego. Najszybciej trasę przejechał Francuz Stephane Peterhansel. Jakub Przygoński stracił do niego blisko 21 minut. Drugi był Nani Roma, a trzeci Carlos Sainz. Wszyscy – podobnie jak Polak – są kierowcami Mini.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Nasser Al-Attiyah. Katarczyk ma blisko pół godziny przewagi nad drugim Peterhanselem. Przygoński traci już 2 h i 12 minut.

* * *

W rywalizacji quadów szósty wynik dnia uzyskał Kamil Wiśniewski. Taką samą lokatę zajmuje w klasyfikacji generalnej.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl