Dakar 2014: Wypadek Sainza, równa forma Polaków

Krzysztof Hołowczyc zajął 5. miejsce na 10. etapie tegorocznego Rajdu Dakar. W Antofagaście jako pierwszy zameldował się reprezentant Kataru, Nasser Al – Attiyah. Pozostali Polacy utrzymali wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej, a do dziesiątki awansował Martin Kaczmarski. Wypadkowi uległ zwycięzca rajdu z 2010, Carlos Sainz. Hiszpan wycofał się z dalszej rywalizacji.

Jadący z rosyjskim pilotem Konstantynem Żylcowem, Krzysztof Hołowczyc do zwycięzcy etapu stracił ponad pół godziny. Równa jazda pozwoliła mu jednak na zajęcie wysokiej 5. lokaty. Poza dziesiątką uplasowali się pozostali Polacy. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu w dalszym ciągu Nani Roma. Do 2. minut stratę do Hiszpana zmniejszył Stephan Peterhansel. Trzeci jest wczorajszy zwycięzca Nasser Al – Attiyah. 6. pozycję utrzymał 51 – letni Hołowczyc, a 7. jadący z pilotem Jackiem Czachorem, Marek Dąbrowski,. Zadowolenia spowodowanego awansem na 10. miejsce nie krył Martin Kaczmarski. Z Dakarem pożegnał się triumfator rajdu z 2010 roku, Carlos Sainz. Jego Buggy nie nadawało się do kontynuowania jazdy. Hiszpana przewieziono do szpitala.

Sensacyjnym zwycięzcą etapu wśród quadzistów okazał się Sergey Karyakin. Prowadzący Ignacio Casale stracił do niego niecałe 2 minuty. Problemy z oponą uniemożliwiły szybką jazdę Rafałowi Sonikowi. Kapitan Poland National Team był 6., pół godziny za Rosjaninem. Po 11. dniach Sonik ma bezpieczną przewagę nad czwartym Husseinim. Drugi jest Urugwajczyk, Sergio Lafuente.

6. czasem na trasie z Iquique do Antofagasty popisał się w gronie motocyklistów Jakub Przygoński. Nasz zawodnik utrzymał wysokie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał Hiszpan Marc Coma.

Topnieje przewaga Gerarda De Rooya nad Rosjaninem Karginovem. Na dwa dni przed końcem Holender, jadący z Darkiem Rodewaldem jest niespełna 8 minut przed rywalem.

Dziś kierowcy pokonają trasę z Antofagasty do El Salvadoru, miasta położonego w samym środku słynnej pustyni Atakamy. Organizatorzy zaplanowali ponad 600 km odcinka specjalnego.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl