NBA: Mistrzowie polegli w stolicy

W środę w lidze NBA 31. zwycięstwo w tym sezonie i szóste z rzędu odnieśli koszykarze San Antonio Spurs. Po raz pierwszy od dwóch lat trzy mecze z rzędu przegrali koszykarze Miami Heat. Obrońcy tytułu ulegli na wyjeździe drużynie Marcina Gortata – Washington Wizards 97:114.

Lider Konferencji Zachodniej z San Antonio pokonał u siebie zajmującą w niej ostatnie miejsce drużynę Utah Jazz 109:105.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Tony Parker. Francuski rozgrywający zapisał na swoim koncie 25 punktów i dziewięć asyst. W drużynie z Salt Lake City najlepszy był Enes Kanter – 25 pkt i 11 zbiórek. Spurs mają bilans 31-8, a Jazz 13-27.

Po raz pierwszy od dwóch lat trzy mecze z rzędu przegrali koszykarze Miami Heat. Obrońcy tytułu ulegli na wyjeździe drużynie Marcina Gortata – Washington Wizards 97:114. „Czarodzieje” zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim świetnej postawie w pierwszej kwarcie, po której wygrywali 25 punktami.

Polski środkowy przebywał na parkiecie 31 minut. Zdobył 12 punktów (6/11 z gry), miał dziewięć zbiórek, trzy bloki i jedną stratę; popełnił dwa faule. W zwycięskim zespole prym wiódł John Wall – 25 pkt i dziewięć asyst. Dla pokonanych 26 zdobył Chris Bosh. James dorzucił 25.

Wizards (18-19) zajmują piątą lokatę w Konferencji Wschodniej, Heat (27-11) są na drugim miejscu, za Indiana Pacers (30-7).

Trzy dogrywki potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy w meczu Orlando Magic – Chicago Bulls i zakończyło się wynikiem 125:128. Aż 60 minut i 20 sekund na parkiecie spędził rozgrywający „Byków” Jimmy Butler, który tym samym ustanowił klubowy rekord.

Ze zmiennym szczęściem grały drużyny z Los Angeles. Clippers we własnej hali na niespełna pięć minut przed końcem spotkania przegrywali z Dallas Mavericks 106:123, ale ostatecznie wygrali 129:127. 33 punkty zdobył dla gospodarzy J.J. Redick, który trafił siedem z dziewięciu rzutów za trzy. W ekipie z Teksasu najlepszy był Dirk Nowitzki – 27 pkt.

Lakers natomiast doznali 12 porażki w ostatnich 13 meczach. Tym razem ulegli na wyjeździe Phoenix Suns 114:121.