fot. PAP/EPA

Rajd Dakar. Awaria pokrzyżowała plany Przygońskiego

Jakub Przygoński miał problemy z samochodem na szóstym etapie Rajdu Dakar. Polak poniósł spore straty i w klasyfikacji generalnej wyścigu spadł na szóste miejsce. Na dzisiejszym odcinku najszybszy był Francuz Sebastian Loeb.


Jeszcze przed startem wyścigu Polak zapowiadał walkę o podium. Początek rywalizacji pokazał, że Przygoński rzeczywiście będzie się liczył w batalii o pierwszą trójkę. Zresztą, mimo strat poniesionych przez przebite opony, plasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Na trasie do San Juan de Marcona kierowca Orlenu Teamu już na początku miał sporo powodów do niezadowolenia. Awarii uległa skrzynia biegów. Nie udało się jej naprawić, potrzebna była wymiana. Strata wyniosła ponad godzinę. Przygoński próbował gonić, ale i tak do mety dojechał na 13. pozycji. Do zwycięzcy Sebastiana Loeba stracił blisko 1,5 h. W klasyfikacji generalnej spadł na szóstą lokatę. Prowadzi jadący Toyotą Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Tutaj Polak traci ponad 2 h.

W rywalizacji samochodów nie jadą już Aron Domżała i Maciej Marton. Pod koniec piątego etapu we mgle wjechali swoją Toyotą do wąskiego kanionu. Auta nie udało się już wydobyć.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl